به نام خدا

کار گروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ‌ها و موسسات دانش‌ بنیان و نظارت بر اجرا زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت مواد پیشرفته آرکا را به عنوان شرکت دانش بنیان  سطح ۱ تایید کرد.

منظور از کالا و خدمات دانش بنیان سطح ۱، محصولاتی هستند که در حوزه فناوری برتر و با ارزش تر و پیچیدگی فنی بالاتری می باشند .

شرکت مواد پیشرفته آرکا  از این پس به عنوان شرکت دارای فعالیت دانش ‌بنیان سطح ۱ به کار خود ادامه می‌دهد. اهمیت بهره مندی از اقتصاد دانش بنیان و توسعه محصولات نوآورانه و استفاده از امتیازات تخصیص‌یافته دولت به شرکت‌های دانش‌بنیان از اهداف ما بابت اخذ این مجوز بود.

 شایان ذکر است اخذ مجوز دانش بنیان از طریق ارزیابی‌های صورت گرفته توسط کارگروه ارزیابی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری صورت می‌پذیرد.

به موجب آیین نامه تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان، شرکت های دانش بنیان، موسسات خصوصی یا تعاونی هستند که به منظور افزایش علم و ثروت، توسعه اقتصادی بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی در راستای گسترش اختراع و نوآوری و در نهایت تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان تشکیل می شود.

شرکت مواد پیشرفته آرکا در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۲  با شناسه ملی ۱۴۰۰۹۲۶۳۹۶۸ به جمع شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری های شیمیایی پیوست. به منظور استعلام وضعیت مطالب از پیش گفته شده، می توانید از طریق وب سایت  https://pub.daneshbonyan.ir با وارد کردن اطلاعاتی از قبیل  نام شرکت یا شناسه ملی جست و جو نمائید.